Rozgraniczenie nieruchomości i odnowienie granic

Postautor: KRN » 2009-12-24, 11:10

Zapraszamy do dyskusji o artykule „Rozgraniczenie nieruchomości i odnowienie granic”.

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: prg » 2009-12-24, 11:10

Dobrze wyjaśnione zagadnienie, z wyjątkiem uszczegółowienia pojęcia strony w postępowaniu rozgraniczeniowym, a mianowicie: czy wniosek o rozgraniczenie zakreśla krąg stron postępowania, czy może powinno się wzywać również tych sąsiadów którzy nie pozostają w sporze granicznym a jedynie maja wspólne pkt. gran.

Powyższe być może powinno się rozpatrywać odrębnie dla czynności rozgraniczenia a odrębnie dla czynności wznowienia uprzednio ustalonych pkt. gran.?
prg

Postautor: Łukasz » 2010-03-25, 22:08

"W związku z tym od rozgraniczenia trzeba odróżnić „wznowienie granic”. Ma ono miejsce wówczas, gdy granice między sąsiadującymi nieruchomościami zostały już wcześniej prawnie ustalone, czy to w toku wcześniejszego postępowania rozgraniczającego czy innego postępowania – na przykład podziałowego, wywłaszczenia, scaleniowego lub prawomocnego orzeczenia sądu." - nie do końca się z tym zgodzę.

A co w przypadku, gdy dokonuję wznowienia granic po np. 3 latach od poprzedniego wznowienia (w międzyczasie rolnik wyorał kamienie)? Nie są to granice prawne, ponieważ przy wznowieniach nie są wydawane żadne decyzje. Więc jak? Nie robię wznowienia granic tylko rozgraniczenie, bo nie ma granic prawnych???? Coś nie tak:)
Łukasz

Postautor: beny » 2010-04-20, 10:30

WSZYSTKO LDNIE. ALE CO ZROBIC GDY BURMISTRZ MIGA SIE OD PRZYJECIA WNIOSKU O ROZGRANICZENIE ???/
beny

Postautor: bazyl » 2010-08-05, 05:45

jestem w sytuacji ,gdzie będzie konieczne przeprowadzenie rozgraniczenia/ brak danych geodezyjnych uniemożliwia przeprowadzenie wznowienia-tak twierdzą geodeci/.Powyższe wyjaśnienie problemu rozjaśniło sytuację i wynika,że muszę zacząć od złożenuia wniosku do wójta.O tym żaden z geodetów nie wspomniał.Szkoda że nie podano wskazówki jak dzielić koszta operacji i negocjacji.Bo podejżewam,że wójt może wybrać swego geodetę i to najdroższego.
bazyl

Postautor: beti » 2010-09-03, 17:27

Witam. Dziś się dowiedziałam że ,działka którą odziedziczyłam po rodzicach jest rozgraniczona tylko nie ma widocznych słupków granicznych istnieją one tylko na papierz. Jak to możliwe. Co robić.
beti

Postautor: Gość » 2011-04-14, 19:10

Czy poszczególne strony protokółu

rozgraniczenia powinny być parafowana,

Jakie skutki może mieć naniesienie

treści między skrócone podpisy po

fakcie sporządzenia protokółu
Gość

Postautor: olcia15 » 2012-04-03, 09:27

Ja chciałabym się dowiedzieć o kosztach: wznowienia granicy i wskazania tej granicy. Po prostu ie to kosztuje. Mam takiego sąsiada (...) szkoda gadać. Ile kosztuje wznowienie i wskazanie granicy..?

Proszę o szybką odpowiedz, bo jest to ważne!!
olcia15

Postautor: Pan Tadeusz » 2013-04-29, 07:06

Mało kompetentna wypowidż w kwestii podmiotu zlecającego rozgraniczenia. Bo zlecenie to nie to samo co upoeżnienie. Nieprawdaż Panie Autorze ?
Pan Tadeusz

Postautor: Youmi » 2013-04-30, 18:25

nikt tego ziomka powyzej nie zablokuje?
Szukasz mieszkania? Agencja Nieruchomości Gorzów Wielkopolski służy pomocą.
Youmi

Wróć do prawo