Skutki prawne zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania

Skutki prawne zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży mieszka

Postautor: KRN » 2012-01-10, 22:28

Zapraszamy do dyskusji o artykule „Skutki prawne zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania”.

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: Anstek » 2012-01-31, 01:36

Artykuł nic nie wnoszący do sprawy, który powiela tylko zapisy kodeksu. Autor widać ma sam problemy z materią, którą opisuje.
Anstek

Postautor: efka » 2012-05-31, 17:37

No i dobrze ,że autor powiela zapisy kodeksu ale pisze językiem zrozumiałym i z komentarzem. Mnie odpowiada i sie przydał ten artykuł.
efka

Postautor: spadkobierca » 2012-10-10, 15:47

syn zawarł umowę przedwstępna i zginął w wypadku. Sprzedający działkę Ząda kontynuacji umowy. Czy mogę odstąpić od umowy tracąc tylko zadatek ?
spadkobierca

Postautor: ena » 2012-12-12, 00:11

Bże wielki!! typowo polskie !! tylko narzekać potraficie ! a może ten artykuł czyta ktoś kto nie zna na pamięć kc??? to wam nie przychodzi do głowy p....mądrale
ena

Postautor: peter » 2012-12-13, 00:11

Proszę podać specyfikę uzasadnienia SN z 7 kwietnia 2004 bo możecie wprowadzić czytelników w błąd. Tam ewidentnie była wina banku i rzeczywiście skarżąca uzyskała wyrok dla siebie satysfakcjonujący. Gorzej ze zbywcami ( pozwanymi ). Winni pozwać bank. Pozdrawiam.
peter

Postautor: ewa » 2014-07-15, 10:36

Mecenasie;;w dniu19styczn1998r zawarłam u Notariusza akt notarialny z klauzulą;umowa sprzedaży warunkowej..Bo w tamtych czasach gmina miała prawo pierwokupu mojej działki.W ubiegłym tygodniu otrzymałam z tamyejszej gminy ponaglenie o zapłacenie zaległego podatku gruntowego..bardzo się wystraszyłam,,,bo nabywca mieszka obok tej działki i ją użytkuje..PO wielkich perypetiach dotarłam do tego pana,,,ale on zwleka NADAL z doprowadzeniem sprawy do końca,,,a ja nadal w gminie jestem właścicielką bo;;jestem wpisana w Księdze Wieczystej..Czy mogę wymagać od Yego Pana zwrotu działki,,lub zadość uczynienia w postaci Np5000zł za niedopełnienie baczenia na sprawę..????
ewa

Postautor: breda » 2015-03-30, 19:04

Mecenasów co jeśli umowę przedwstępną podpisał jeden z 3 wlascicieli jest ona wana czy nie????.
breda

Postautor: j.g » 2015-08-19, 15:18

W 2014 r.zawarlismy z mężem umowę przedwstępna do kupna mieszkania niestety nie doszło do kupna mieszkania ponieważ nie otrzymaliśmy kredytu właściciel mieszkania znikł nie rozwiązując z nami umowy czy to jest zgodne z prawem?
j.g

Postautor: zestresowana » 2015-12-12, 00:30

Czy 1.000zł zadatku przy ustalonej cenie nieruchomości 335.000 zł nie wydaje się śmieszne? Tyle zaproponował mi kupujący, pozostałą kwotę czyli 334.ooo chce wpłacić dopiero w ciągu 7 dni po podpisaniu aktu notarialnego a ja miałabym wydać nieruchomość w ciągu 14 dni od podpisania. I to zaproponowała mi Kupująca która jest prawnikiem. Większego zadatku nie chciała dać bo - jak mówiła - nie ma pewności czy otrzyma kredyt. Poza tym boi się że ją oszukam. I co mam zrobić? Oczywiście takiej umowy nie podpisałam.
zestresowana

Wróć do prawo