Spirala błędów ustawodawcy w branży nieruchomości

Postautor: KRN » 2015-02-24, 13:31

Zapraszamy do dyskusji o artykule "Spirala błędów ustawodawcy w branży nieruchomości".

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: Pośrednik » 2015-02-24, 13:31

Deweloperzy i UOKiK pasują do siebie jak pięść do oka. Obie strony grają na szkodę konsumentów. Lawina absurdalnych klauzul (to jeden wielki bełkot) uzupełnia umowy prokurowane z naruszeniem prawa i zdrowego rozsądku. Szkoda klepać o szkodliwości "kupowania" od dewelopera nieruchomości która jeszcze.... nie istnieje. Jak dodać ilość oszustw na szkodę konsumentów w skali kraju, nieuregulowane prawa własności i działalność quasi przestępcza, to w Państwie ułomnego prawa jakim jest Polska, dochodzenia swoich racji przez kupujących jest wieloletnią męką skazana zawsze na niepowodzenie.
Pośrednik

Postautor: Pośrednik 2 » 2015-02-24, 23:53

Niedługo wrócimy do modelu weksla przy podpisywaniu umowy pośrednictwa jak to było 1990 roku (żart. Przy obecnym prawie nie mam żadnej pewności,że nie zostaniemy przez konsumenta (średnio wyedukowanego)wystawieni do wiatru (rozwiązanie umowy)po wykonaniu pracy. Od dawna klienci bali się podpisywać umowy pośrednictwa jak nie znali osobiście pośrednika teraz jak maja poza umowa do podpisania 3 dokumenty których nie rozumieją albo rezygnują od razu albo po wyjściu pośrednika. Za deweloperami zawsze stało biuro prawne ( większe pieniądze)za pośrednikami sporadycznie. Skala oszustw, nie błędów pośrednika nie była wielka (wiem bo byłem w Komisji Odpowiedzialności Zawodowej przy Ministrze) po deregulacji wzrosła co można wnioskować po liczbie interwencji w organizacjach zawodowych (nie wiedzą gdzie się zgłosić z problemami)Skargi nie dotyczą wyłącznie nowych przedsiebiorców również starych którzy przestali sie bać odpowiedzialności zawodowej. Rozregulowanie zasad działalności gospodarczej ( w ostatnich 2 latach) jest daleko szkodliwe dla przedsiebiorców. Wiem że to nie realne ale UOKiK powinien stworzyć szablon umów (co ja gadam nigdy tego nie zrobi bo nie wie jak )i może wtedy sępy z kancelarii nieuczciwi klienci poszli by do lamusa a my moglibyśmy zając się pracą a nie ganianiem , szkoleniem , odpowiadanie na pisma US , ZUS , GUS itd itd . Co do deweloperów nie słyszałem żeby ktoś kupił nieruchomość która nie istnieje, owszem deweloper podpisywał umowę o wybudowanie domu mieszkania,klienci wpłacali pieniądze (teraz już lepiej zabezpieczone kiedyś kiepsko) ale kupno miało miejsce po wybudowaniu . Jak się kupuje garnitur na miarę też sie płaci zaliczkę moze mniejszą ale . Nie wiem ale nie widzę żadnych ułatwień dla przedsiębiorców nakłada się na nas coraz więcej obowiązków które przedsiębiorca bez specjalistycznych biur niedługo nie podźwignie. Koszty ubezpieczenia OC w moim przypadku wzrosły od 2014 roku o 150 % , biura księgowego o 50 % (większe obowiązki)ZUS-u o kilkanaście procent, obroty zmniejszyły się o 30% tylko czekać na kontrole z ....Dzisiaj słyszałem o notatce która wyciekła z Ministerstwa w zaleceniem do zebrania od podatników w 2015 roku 15 czy 30 mld zł tytułem kontroli jeśli to prawda to jest chore
Pośrednik 2

Wróć do wywiady