Komu służy nowa ustawa deweloperska

Postautor: KRN » 2011-12-06, 09:58

Zapraszamy do dyskusji o artykule „Komu służy nowa ustawa deweloperska”.

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: St@n » 2011-12-06, 09:58

1. A co zdrobnym budownictwem zwłaszcza w dobie kryzysu.

2. Brak przepisów do zabudowy rereacyjnej a z właszcza dla terenów bez planów zagospodarowania.

3. Zmiejszenie władztwa planistycznego gmin a oddanie więcej władzy właścicielom gruntów (działek podzielonych od 20 lat)

4. Poprzez rozwój budownictwa drobnego i rekreacyjnego spowoduje zatrudnienie osób, firm, hurtowni itd. co nie spowoduje zastoju w działalnościach gospodarczych.

5. Odłogowane grunty będą pracowały na podatki dla państwa i gmin
St@n

Postautor: joanna pacewicz » 2011-12-06, 19:17

Jestem małym developerem i nigdy nie udało mi się uzyskać kredytu w żadnym banku na realizację inwestycji. Te rachunki powiernicze otwarte to jest bzdura. Bank będzie rządził wydawaniem pieniędzy developerowi, sprawdzaniem inwestycji, prowadzeniem rachunków dla każdego klienta. Ile to będzie kosztowało? A uzyskanie ubezpieczenia to tony papierów. Zamknięty rachunek i gwarancje bankowe to jeszcze większy problem. Nie do uzyskania. Jeszcze w dyskusji niektórzy wyrażają się że, to jest dobra ustawa.To jak w komunie, niszczy sie kogoś i wmawia mu że to dla niego dobrze.To jest ustawa aby zniszczyć małych developerów .Prezes Misiak sobie żartuje iż, mniejszych developerów banki dopuszczą wogóle do rozmowy.Ale co z tego wynika? Będziemy teraz przerzucać tony papierów na nic.A jeśli nieuczciwy nabywca nie wykreśli roszczenia z KW po odstąpieniu od umowy to będziemy jeszcze włóczyć się po sądach. W/g mnie ta ustawa to BUBEL . Jak może prawnik albo ktokolwiek wyrażać się o niej z aprobatą? Np w art.30 pkt 2 po odstapieniu umowa "uważana jest za niezawartą" jak można zawartą umowę uważać za niezawartą? Koszmar
joanna pacewicz

Postautor: Beti » 2011-12-17, 14:43

Uśmiałam się do łez z deweloperów co to rzekomo inwestują cały dorobek życia ;-))- przecież oni odkąd pamiętam (a analitykiem bankowym jestem od 8 lat) realizują inwestycje na koszt i ryzyko nabywców lokali, banków finansujących i wykonawców. Swoich pieniedzy wkładają tyle, że z reguły je trzeba oglądać przez lupę. Rachunki powiernicze otwarte nie dają ludziom żadnej ochrony, jak dany nabywca ma się niby wycofać z umowy gdy rachunek jest otwarty a jego środki poszły i to nawet nie w chmurki tylko na budowę- przecież tak czy inaczej po ich wbudowaniu już ich na rachunku nie będzie.
Beti

Re: Komu służy nowa ustawa deweloperska

Postautor: nowy » 2012-01-26, 00:47

jest pani w bledzie i to duzym moj przedmowca ma racje to zniszczy mniejszych developerow a wieksi urosna w sile i oczywiscie co za tym idzie mieszkania pojda w gore moze jeszcze nie dzis nie jutro ale za 2 -4 lata na pewno. a ustawa jest lobbowana przez banki - i to one na tym wycisna najwiecej zreszta jak zawsze. ta ustawa na pewno nie chroni klienta jedynie banki a klient bedzie musial za to oczywiscie zaplacic ale jeszcze o tym nie wie - mysle ze niebawem sie przekona!!! a platforma obywatelska to bankowe spzredawczyki nie ma co na nich glosowac w przyszlych wyborach ciekawe ile zainkasowali od bankow za ta ustawe???!!!
nowy

Re: Komu służy nowa ustawa deweloperska

Postautor: dziki » 2012-01-29, 19:46

powiem ze po przeczytaniu tej ustawy jedyne kogo ona zabazpiecza i oczywiscie dodatkowo nabije kiese to :banki: za co i tak zaplaci klient bo przeciez nie developer a po tym roku 20-30 % malych developerow odpadnie przez co zmniejszy sie konkurencja i przez co mieszkania o ta wlasnie marze bankowa pojda w gore, pozatym zapiski w ustawie sa takie ze banda kretynow ktora je pisala dodatkowo byla na jakims dobrym jamajskim haju
dziki

Postautor: alina » 2012-02-29, 23:41

Rzeczywiście może ktoś, kto liczy każdą złotówkę i nie zważa na warunki będzie się cieszył z tej nowej ustawy deweloperskiej.Mi ona żadnej różnicy nie robi. Ja kupiłam mieszkanie u developera z hiszpańskim kapitałem Fadesa Polnord i bardzo sobie ich chwalę, przede wszystkim za konkurencyjne ceny względem konkurencji i materiały, których użyli przy budowie.
alina

Wróć do wywiady