Pośrednicy i zarządcy z solidnym wykształceniem

Pośrednicy i zarządcy z solidnym wykształceniem

Postautor: KRN » 2012-01-22, 20:40

Zapraszamy do dyskusji o artykule „Pośrednicy i zarządcy z solidnym wykształceniem”.

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator
 
Posty: 4351
Rejestracja: 2007-12-28, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Pośrednicy i zarządcy z solidnym wykształceniem

Postautor: mirek » 2012-01-22, 20:40

"Rozmowa na temat nowych kierunków studiów podyplomowych dla pośredników i zarządców nieruchomościami, które WSZiB w Krakowie uruchamia we współpracy z KRN media sp. z o.o., z Anną Marią Naściszewską, koordynatorem ze strony KRN media."To chyba najdłuższe zdanie jakie w życiu widziałem :/
mirek
 

Postautor: zxcdsa » 2012-01-22, 21:21

zdanie jak zdanie - to przynajmniej ma sens :)
zxcdsa
 

w końcu praktycy

Postautor: feliks » 2012-01-24, 11:07

W końcu ludzie z branży poprowadzą studia, a nie akademicy, którzy biznes tylko z książek
znają. Wszyscy wiedzą jakie jest upychanie niepotrzebnych zajęć na AGH, czy UEKu
feliks
 

Pośrednicy i zarządcy z solidnym wykształceniem

Postautor: Urszula Kempf » 2012-02-28, 18:44

Myślę ,że uruchamianie jeszcze dodatkowego kierunku powielanego w wielu krakowskich uczelniach nie służy ani środowisku pośredników ani zarządców. Rynek pośredników niestety kurczy się w dobie kryzysu.W najbliższym czasie na skutek zmian w ustawodawstwie mają być zniesione licencje pośredników i zarządców. Szkolenie więc osób w tym zawodzie mija się z celem, zwłaszcza że w ostatnich latach zorganizowano tyle kursów ,że zawód się zdegradował ze względu na nadmierną ilość osób za najniższe prowizje lub bez nich go wykonujący.

Obserwuję rynek pośredników od kilkunastu lat i uważam ,że jest wykonywany coraz gorzej.
Urszula Kempf
 

nie dość wiedzy

Postautor: Jerzy » 2012-03-02, 13:06

Nie podzielam opinii, że studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to tylko teoretyzowanie, a gdzie indziej będzie lepiej. Sam skończyłem takie studia w roku 2007, a dyplom zrobiłem u prof.Stanisława Belniaka. Kadra specjalistów UE, to też w dużej części praktycy, choćby szefowa notariatu krakowskiego, czy sędziowie sądów. Nie wyobrażam sobie pracy w branży bez tej wiedzy, którą systematycznie pogłębiam. Jeśli na rynku wśród pośredników i zarządców tej wiedzy nie widać, a niektórzy klienci krytykują nas, to wynika często z niewiedzy samych klientów, jak oceniać naszą pracę, wg jakich kryteriów. Dominuje pogląd, że cywilnoprawny obrót nieruchomościami to to samo, co sprzedaż i kupno towaru w sklepie, więc wystarczy ekspedientka. Takie spojrzenie, niestety, zaczyna dominować także wśród polityków, a realne zagrożenie likwidacji licencji istnieje. Osobiście byłbym nawet za wzmocnieniem kontroli wiedzy z naszej branży, dalszą regulacją procedur w zawodzie i popularyzacją dobrych praktyk zawodu wśród społeczeństwa, ale obserwuję też z drugiej strony, że i nasze środowisko zawodowe jest nierzadko rozgoryczone i rozżalone, często z racji oczekiwań szybkich i łatwych transakcji i braku płynności finansowej, niechęci biur do oddolnego łączenia się w sieci kooperacji, tworząc w ten sposób pożywkę dla populistycznych decyzji o "ułatwieniu dostępu do zawodu" i rzekomym zmniejszeniu przez to bezrobocia. Jeśli likwidacja licencji nastąpi, pozostaną tylko sieci z importu ( ich nazwy znamy), a bezrobotnych z licencją przybędzie. Efekt globalizacji. Czy o to chodzi? Rola PFRN i lokalnych stowarzyszeń zawodowych nie do przecenienia! Pozdrawiam koleżanki i kolegów z licencją.
Jerzy
 

Pośrednicy i zarządcy z solidnym wykształceniem

Postautor: Posrednik » 2012-03-02, 18:08

To chyba żart?

Otwieranie tych kierunków i pisanie ze sa nowymi mozna było kilka lat temu , dzis kiety te zawody zapewne zostana zlikwidowane nalezy poszukac innej formy kształcenia i podnoszenia kwalifikacji.

Wiele uczelni i firm juz od dawna prowadzi takie kierunki ma w tym doswiadczennia a jakie doswiadczenie macie Wy?
Posrednik
 

Pośrednicy i zarządcy z solidnym wykształceniem

Postautor: Gość » 2012-03-07, 17:44

.. po co ten cały amaras jeżeli zniosą licencje? Pozdrawiam
Gość
 


Wróć do wywiady

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron