Hotel Cracovia jabłkiem niezgody

Hotel Cracovia jabłkiem niezgody

Postautor: KRN » 2013-06-15, 11:43

Zapraszamy do dyskusji o artykule „Hotel Cracovia jabłkiem niezgody ”.

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator
 
Posty: 4351
Rejestracja: 2007-12-28, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Hotel Cracovia jabłkiem niezgody

Postautor: homekrakow.pl » 2013-06-15, 11:43

Obecny właściciel kupując obiekt wiedział co kupuje. Jak mówi staro galicyjskie powiedzenie: widziały gały co brały.Kraków jest gwałcony budynkami, które do niego nie pasują. Centra handlowe - podobnie jak w cywilizowanych krajach powinny się wynieść poza miasto. W chwili obecnej mamy w Krakowie wystarczającą liczbę centrów handlowych, niektóre już świecą pustkami.Na miejscu hotelu Cracovia może powstać obiekt podobnych rozmiarów ale czy to musi być od raz centrum handlowe?Pieniądz rządzi światem, ale czy to znaczy, że w Krakowie mamy zburzyć Wawel i postawić kolejne centrum handlowe. Czy mamy zburzyć sukiennice i postawić kolejny market "nie tylko dla ...".Zastanów się czytelniku, jak nowy obiekt zabudowany na całej działce: hotel + parking, sięgający do Alei Focha wpłynie na krajobraz. Oczywiście projekty nowej Cracovii przedstawiają tylko ten budynek i pustkę dookoła. Czy wszystko obo będzie wyburzone?
homekrakow.pl
 

Hotel Cracovia jabłkiem niezgody

Postautor: cyber3 » 2013-06-19, 17:04

Tylko, że jak kupowali to obiekt nie był zabytkiem ;)

Trochę to przypomina akcję z warszawskim pawilonem "Emilia", który został wpisany do ewidencji zabytków w kilka godzin po tym, jak nowy właściciel przelał kasę ;)

Czyżby pan konserwator krakowski chciał łapóweczkę? :)
cyber3
 

Hotel Cracovia jabłkiem niezgody

Postautor: o » 2013-06-23, 00:29

centra handlowe pod miastami to najwiekszy syf i to one naprawde groza miejskosci i powoduja problemy komunikacyjne sprzyjaja tzw urban sprawl i z reguly sa poprostu syfnymi blaszakami w krakowie cos o tym wiemy patrz bonarka czy powstajaca bronowice
o
 

Hotel Cracovia jabłkiem niezgody

Postautor: p » 2013-09-26, 09:28

Nie wiem czy Galeria przy stadionie to najlepszy pomysł, sam mieszkam niedaleko i w pobliżu nie ma właśne jakiegoś większego centrum handlowego. ale czy aby takie decyzje wlasnie nie przyczynia się do zwiększenia zanieczyszczenia w tym rejonie oraz powstania większych korkow. wydaje mi się ze jednak tak i moim zdaniem powinni wziąć pod uwagę inny pomysl.. galeri rzeczywiście tam chyba nie powinno byc
p
 

Hotel Cracovia jabłkiem niezgody

Postautor: crac » 2014-04-25, 10:27

Badania TNS i pytania są zrobione pod inwestora. Krakowianie i Krakusy nie chcą przy Błoniach mieć ani Biurowca ani Galerii Handlowej - ma być nowy hotel, niech inwestor poczeka jak minie 10 lat i postawi jakiś ładny hotel. To nie City ani Manhattan. Jakie biurowce w tym miejscu? Dokładnie tak jak napisał "homekrakow.pl" - jak się kupuje hotel w takim miejscu na tak beznadziejnych warunkach to teraz trzeba zrobić to samo w tym miejscu - co nie spłaci się hotel? No proszę, może wszędzie, ale nie w Krakowie w odległości 1 km do Wawelu. Co to za nieodpowiedzialny inwestor! - robić wszystko pod wiatr i na przekór mieszkańcom, władzom i prawom rynkowym czy biznesowym!
crac
 


Wróć do opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron