Rynek nieruchomości po wyborach

Rynek nieruchomości po wyborach

Postautor: KRN » 2015-10-27, 11:38

Zapraszamy do dyskusji o artykule "Rynek nieruchomości po wyborach".

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator
 
Posty: 4351
Rejestracja: 2007-12-28, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Rynek nieruchomości po wyborach

Postautor: Stan » 2015-10-27, 11:38

W obecnej chwili jedną z najważniejszych ustaw musi być ustawa chroniąca właściciela nieruchomości,mieszkania,domu aby miał prawo usunąć lokatora bez żadnych wymogów zapewniania zastepczego lokalu itp.Właściciel powinien mieć prawo w każdej chwili do usunięcia lokatora,oczywiście jak w USA czy innych krajch,z zachowaniem maksymalnie 30 dni wypowiedzenia.Obecne prawo w Polsce jest wyjatkowym łajdactwem,że właściciel nie może usunąć lokatora z własnego mieszkania,co jest przestępstwem antypolskiego rządu czerwonych I PObarwionych łajdaków.Musimy naciskać na nowy rząd aby skończyć z tym łajdactwem,Wynajmujący powinien być świadomy,że jest gościem, a właściciel miał pelne prawo do swojej własności.Bez względu czy ma umowę pisemną czy słowną.W USA jeżeli locator nie chce opuścić mieszkania,wystarczy wezwać polycję,a policiant nakazuje wyanjmującemu najpózniej w ciągu 30 dni opuszczenie mieszkania,jak nie to sama policja go usuwa !
Stan
 

Rynek nieruchomości po wyborach

Postautor: student » 2015-10-27, 12:34

Wystarczy wprowadzić jedną bardzo prostą rzecz, na myśl o której banki i deweloperzy drżą - USTANOWIĆ ŻE ZABEZPIECZENIEM KREDYTU JEST WYŁĄCZNIE MIESZKANIE - a nie jak obecnie przyszłe dochody nabywcy, tak jest w wielu krajach miedzy innymi w USA. Klient, który nie może spłacać rat oddaje klucze do mieszkania bankowi i nie ma żadnych zobowiązań. Po takiej wprowadzeniu takiej ustawy ceny mieszkań w Polsce spadły w ciągu kilku miesięcy o 35%. Bo żaden bank nie dałby kredytu na tak przewartościowane mieszkanie jak obecnie. To takie proste, jedna ustawa i rynek nieruchomości będzie działał zupełnie inaczej.
student
 

Rynek nieruchomości po wyborach

Postautor: Sara » 2015-10-27, 12:35

Respektowanie prawa własności to podstawowa zasada, która powinna zostać wprowadzona jak najszybciej, obecna polityka pod tym względem jest zwyczajnie rabunkowa. Kamienica, dom czy mieszkanie należące do danej osoby jest jej własnością i należy to szanować, niepłacących czy demolujących lokatorów powinno się usuwać w trybie natychmiastowym.
Sara
 

Rynek nieruchomości po wyborach

Postautor: wynajmujący mieszkanie » 2015-10-27, 22:07

umowy najmu okazjonalnego nie są wystarczającym zabezpieczeń praw właściciela. Nie uczciwy najemca powinien zostać zgodnie z prawem natychmiast usunięty z lokalu mieszkalnego. Obecne regulacje blokują rozwój rynku najmu mieszkań. Ludzie boją się kupować mieszkania i przeznaczać je na wynajem. Obecnie najemca jest w stanie pasożytować na właścicielu mieszkania przez kilka lat do czas aż Gmina znajdzie lokal socjlany!
wynajmujący mieszkanie
 

Rynek nieruchomości po wyborach

Postautor: asff » 2015-10-28, 10:08

juz wszystko istotne zapisano powyzej ; tylko dokonać tych zmian
asff
 

Rynek nieruchomości po wyborach

Postautor: asff » 2015-10-28, 10:09

miało być ponizej
asff
 

Rynek nieruchomości po wyborach

Postautor: pawlik » 2015-10-29, 13:32

A co z właścicielami mieszkań i z wynajmującymi ,którzy i tak już czynsz obniżają ,żeby znaleźć klienta (bez pośredników nieruchomościami)

Politycy rozdadzą z Naszych podatków mieszkania na wynajem, a powyżsi będą sprzedawać mieszkania bo im się nie opłaci wynajmować. Przestaną płacić ryczałt z tego tytułu i koło się zamknie. Dotychczas wybudowane budynki mieszkalne zaczną świecić pustostanami i właściciel sam będzie musiał potem szukać wynajmu (np. "rodzina nie na swoim")
pawlik
 


Wróć do opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron