Spółdzielnia Nowy Prokocim - Nowa Inwestycja

Wieści z budowy

Postautor: gość » 2010-10-20, 10:57

Witam sąsiada.
No mi powiedzieli że 11 kw na to przyłącze.
gość

Uwaga na pomiary!

Postautor: m » 2010-10-20, 21:10

Do wszystkich kupujących!
Okazuje się, iż spółdzielnia nie trzyma się pomiarów z planów wykonawczych! W umowie widnieje zapis, iż gdy powierzchnia lokalu zwiększy się do 10%, to inwestor musi dopłacić. Otóż okazuje się, iż spółdzielnia w taki sposób chce mierzyć lokale, żeby powierzchnia była większa i to średnio m2 na mieszkaniu!!!! W pomieszczeniach, gdzie występują przeszklenia 'nieotwieralne', czyli gdzie zamiast ściany jest szyba a nie wyjście na balkon, spółdzielnia będzie doliczać powierzchnię do szerokości występu ściany, czyli ok. 30 cm x szerokość przeszklenia. Oczywiście w projekcie wykonawczym (wystarczy spojrzeć) powierzchnia mierzona jest od ściany do ściany, nie zaś od ściany do okna. Spółdzielnia stosuje normę PN-B-02365:1970, w której określone jest, iż przejścia (np. balkonowe) nie są liczone do powierzchni użytkowej, ale traktuje przeszklenia jako wnęki i wg. tej właśnie normy powierzchnia, która jest większa niż 0.1 m2 jest powierzchnią użytkową. Okazuje się, iż plany wykonawcze nie są już dla spółdzielni obowiązujące, ponieważ najwyraźniej szuka sposobu na rozmnożenie metrażu. Wszystkich zainteresowanych sprawą, bardzo proszę o wpisy. Gdy zbierze się odpowiednia ilość osób, możliwe, iż uda nam się coś wskórać. W momencie, gdy zainteresowani w sensownej liczbie odpowiedzą na ten wątek, będzie możliwość dogadać się już poza forum i zastanowić się, co w tej sytuacji możemy zrobić, by nie dopłacać częstokroć grubych tysięcy.
m

Pomiary

Postautor: Gość » 2010-10-21, 07:55

Witam
Jestem już po pomiarach. Wyliczyłem ze moje mieszkanie zwiększyło się o 0,32 m2. Pomiary wykonywali od ściany do ściany, te wnęki z oknami nie otwieralnymi policzyli mi do metrażu wnęka miała 20 cm x 90 cm.
Nie mam tej normy i na dobrą sprawe nie wiem co w niej jest zapisane. Nie liczyli mi tylko tego gdzie jest otwierane okno (czyli przejśćie).
Najlepiej by było zdobyć te normę i przeczytać co tam jest rzeczywiscie napisane. Bo tak to bedzie że my mamy swoje racje a oni swoje.
Gość

obmiar i norma

Postautor: strateg » 2010-10-21, 17:23

No ja niestety sie nie dogrzbalem do tej normy, jezeli jest tak jak opisal m to praktycznie kazda wneka pod okno ma wiecej niz 0,1 m2. Norme mamy zapisana w umowie wiec ciezko bedzie raczecj cokolwiek wywalczyc.

Przylacz 11 KW 2 czy 3 fazy? Czy troche nie zamalo jak w mieszkaniach maja byc kuchanki el. (piecyk 2 kw + 2 palniki odpalone i juz jest polowa mocy dla calego mieszkania)
strateg

Przyłącze

Postautor: Gość » 2010-10-22, 19:20

Witam
3 fazy ale są kuchenkę możesz podłączyć na 2 fazy lub 3 fazy (pytalem w sklepie o mastercooka, i tam sie da tak podpiąć).
Co do mocy to możesz wziąć wiecej ale zcapłacisz za przylacze drożej pewno bedziemy podpisywać w 2011 umowy z zakładem energetycznym to wyjdzie jakieś 135 zl za kw.
W tym mastercooku jest tak mały palnik 1.2 kw duży 1.8 czyli, 1.2 x 3 +1.8 = 5.4 + 2 piekarnik = 7.4 kw.
Gość

Basen

Postautor: Strateg » 2010-10-23, 15:57

Jak by kogoś interesowało, wybrano już wykonawce basenu (tego zza płota ;) ) szczegóły na stronie zis.krakow, wg wytycznych do przetargu wykonawca ma czas do 30-03-2012 na realizacje budowy, tak że już niebawem :)
Strateg

Basen

Postautor: gość » 2010-10-24, 11:27

Chemobudowa wygrała, myślałem że Erbet będzie budował, ale oni wogóle nie startowali.
gość

Podstawowe różnice pomiędzy normami

Postautor: gość » 2010-10-25, 16:05

Podstawowe różnice pomiędzy normami to:

* obmiar według PN-70/B-02365 wykonuje się na poziomie 1 m nad podłogą i w stanie surowym (tzn. bez tynków i okładzin), natomiast wg PN-ISO 9836 na poziomie podłogi i w stanie całkowicie wykończonym,
* wg PN-70/B-02365 wnęki w ścianach o powierzchni powyżej 0,1 mkw dolicza się do powierzchni pomieszczenia, natomiast wg PN-ISO 9836 - nie dolicza się,
* powierzchnię ze skośnym sufitem: według PN-70/B-02365 oblicza się zależnie od wysokości - o wysokości pow. 2,20 m i większej liczy się w 100%, o wysokości od 1,40 m do 2,20 m liczy się w 50%, poniżej 1,4 m nie wlicza się; natomiast według PN-ISO 9836 liczy się w całości zgodnie z powierzchnią podłogi, ale dzieli się na dwie części: część o wysokości 1,9 m i więcej oraz na część o wysokości poniżej 1,9 m, którą można zaliczyć wyłącznie do powierzchni pomocniczej,
* powierzchnie zewnętrzne nie zamknięte ze wszystkich stron, dostępne z danego pomieszczenia (balkony, loggie, tarasy itp.) według PN-70/B-02365 nie wlicza się do powierzchni pomieszczenia (ani mieszkania ani lokalu użytkowego), natomiast według PN-ISO 9836 dolicza się do powierzchni pomieszczenia (mieszkania, lokalu użytkowego), wykazując oddzielnie: powierzchnie nie nakryte (balkony, tarasy) i powierzchnie nakryte (loggie).
gość

Pomiary

Postautor: gośc » 2010-10-26, 08:54

To u nas jest jakiś totalny miks.
Pomiar zrobili w mieszkaniach z tynkami, i doliczaja wnęki..... W sumie jak nałożą 3 cm tynku, a ściana ma 5 metrów, to powierzchnia zminiejsza się o 0.15m. W zwiazku z tym gdyby nam mieżyli mieszkanie bez tynków, to byśmy płacili dużo wiecej, niż za te nieszczesne wnęki okienne.
Mozna podsumować, że SM, popełniła błąd nie mieżąc ścian bez tynków, i teraz nadrabia to doliczając wnęki.
Nie wiem jak sytułacja ma się wobec osób które mają w mieszkaniach pokaźną ściane z okien. Tu musiał by się wypowiedzieć właściciel takiego mieszkania jaka u niego jest różnica.
gośc

Postautor: elka » 2010-11-19, 12:16

Czy ktoś się interesował tym jak będzie działać podziemie tzn miejsca postojowe i komórki
jak będzie rozliczana kwota powstała w związku z eksploatacją tych pomieszczeń, czy
będziemy obciążeni tą kwotą wszyscy mieszkańcy, czy tylko właściciele komórek
lokatorskich i miejsc postojowych i w jaki sposób to będzie rozliczane relatywnie do m 2
czy jakoś inaczej?
elka

opłata przyłączeniowa

Postautor: K » 2010-11-24, 13:19

Witam Sąsiadów, chciałabym się zapytać czy ktoś z Was orientował się może dokładnie na co się składa ta kwota 470,25 zł którą mamy zapłacić - o zgrozo - do 30 listopada? (dodam że dostałam to do rąk własnych 22.11)
wiem że pisze jak byk, że to opłata przyłączeniowa do sieci energetycznej, ale czy nie doliczyli do tego odbiorniki i osprzęt? bo kwota jest zastanawiająca jeżeli by chodziło o samo podłączenie do Enionu... macie jakieś informacje na ten temat?
K

Podłączenie

Postautor: smialy » 2010-11-24, 13:41

To jest opłata za przyłącze energetyczne (za licznik).
Wcześniej straszyli nas opłatami 130 zł/kw, a na mieszkanie potrzeba 11 kw.
Spółdzielnia kwotę jaka trzeba było zapłacić za przyłącze elektryczne podzieliła na liczbę mieszkań, i wyszło po te 470 zł.
smialy

re

Postautor: K » 2010-11-24, 14:21

dziękuję za odp.
K

uwaga na pomiary

Postautor: gość » 2010-12-17, 20:48

do sąsiada który zatytułował swoją wypowiedź "uwaga na pomiary"
bardzo proszę o kontakt podaję swój email fiolek.kks@op.pl
gość

Re: wieści z budowy

Postautor: Gość » 2011-03-18, 13:08

gość pisze:W B trwają już pomiary, wreszcie można było obejżeć mieszkanie.
Z pomiarów wynika że mieszkania im wyszły odrobine większe niż na planie, ale ta różnica nie przekracza 1 m2. Nie wiem jak u innych.
Ogradzają bloki płotkami, ale uwaga bramka na ogrodzeniu nie ma domofonu. Domofon może być jak sie lokatorzy zgodza i złożą sie na niego.....
Acha nie wierzcie w zapewnienią nie bedzie żadnych kamer monitoringu, jak zawieszą to na innych blokach, ale nie na naszych.
Troche lipa tyle kasy wzieli i tak oszczędzaja.
pozakladali kamery na jednym bloku i co , gdzie maja monitoring? lipa,lipa oszustwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość

Kara za klauzule zabronione dla SM Nowy Prokocim

Postautor: Benessi » 2011-09-15, 14:40

http://www.ekonomia24.pl/artykul/710044 ... auzul.html

Firmy budowlane płacą słone kary za naruszanie praw konsumentów

Spółdzielnia Nowy Prokocim z Krakowa ma zapłacić 63 tys. zł (odwołała się od decyzji do sądu), Univers Art 15 tys. zł, a spółdzielnia Krakus (tak jak dwie pierwsze firmy) zmienić wzorce umowne i aneksować dotychczas zawarte kontrakty z klientami. To wynik postępowań wszczętych w ostatnich tygodniach przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Ukarani przedsiębiorcy zlekceważyli klauzule niedozwolone wpisane do rejestru. Spółdzielni Prokocim UOKiK zakwestionował m.in. postanowienia przewidujące wysokie kary umowne za rezygnację. Deweloper zobowiązywał się zwrócić wpłacone przez konsumenta pieniądze, ale po potrąceniu określonej kwoty tytułem odstępnego lub kary umownej. Miało to być nie mniej niż 50 proc., gdy konsument uregulował tzw. opłatę rezerwacyjną, lub 5 proc. wartości mieszkania, gdy została już zawarta umowa przedwstępna. To była zbyt wysoka kara, którą musiałby ponieść rezygnujący z mieszkania ocenia Agnieszka Majchrzak, specjalistka z UOKiK.

Zauważa, że spółdzielnia zachowuje lokal i może go sprzedać innemu nabywcy, nie ponosi więc szkody z powodu rezygnacji konsumenta. Zastrzeżenia urzędu wzbudziło także postanowienie dewelopera dające mu prawo do rozwiązania umowy, gdy konsument spóźnił się z zapłatą co najmniej dwóch rat.

Konsumenci powinni zostać powiadomieni o upływie terminu wpłaty, wyznaczyć trzeba nowy termin i poinformować o konsekwencjach nieuregulowania należności. Dopiero gdy konsument nie zareaguje na ponaglenie, deweloper może rozwiązać umowę zwraca uwagę Agnieszka Majchrzak.
Benessi
Benessi

Re: Spółdzielnia Nowy Prokocim - Nowa Inwestycja

Postautor: roberti » 2017-10-16, 14:23

i dobrze tak ma być :-x
http://prokwiaty.pl TWOJA KWIACIARNIA ul. Włóczków 6 30-103 Kraków
roberti

Poprzednia

Wróć do Kraków