Co myślicie o inwestycji Fajny Dom na Czyżynach?

Re: Hmmm

Postautor: Gość » 2008-08-16, 11:20

Pivkova pisze:Jakiś czas temu wraz z mężem zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania na osiedlu "Fajny Dom" i mimo kominów, a nawet planów spalarni (na razie tylko planów...) nie żałujemy naszej decyzji. Kominów z osiedla nie widać (chyba że ktoś będzie miał okna na IV - V piętrze, wychodzące dokładnie w ich kierunku).

Co do ciasnoty i korków - a czy np. na Ruczaju byś kupił mieszkanie? 1 droga dojazdowa do centrum, zawsze zakorkowana... Każdy blok w innym stylu, tzw "misz-masz" architektoniczny...
Ja chyba jednak wolę 900 mieszkań na pięknym, zielonym osiedlu. A że będzie zielone - można się przekonać już teraz, bo park z ławeczkami i placem zabaw inwestor już zrealizował. Architektura budynków i układy mieszkań nowoczesne, projektowane "z głową". W/g mnie osiedle idealne dla młodych ludzi. I dojazd do centrum rewelacyjny - 20 min, a nie 40, jak np. z Ruczaju:)

Co do dojazdu i czasu jego trwania.Korki na Sołtysowskiej są jak złoto.Drogą zasuwają ciężkie tiry aż miło.Ludziom szyby w oknach skaczą.Jest to jedyna droga na most na Rybitwy.A jak odbywają się targi na Centralnej to już przechodzi wszelkie pojęcie.

Kominy to widać już z Sołtysowskiej z poziomu ulicy,nie musisz wychodzić na poziom czwartego pietra.A spalarnia powstanie i nie są to tylko plany.
Zielone osiedle....ha ha ha....plac zabaw z ławeczkami...gdzie i kiedy go widziałaś???W marzeniach inwestora chyba.

Osiedle projektowane z głową ... chyba pęknę...o spalarni wiadomo od dwóch lat,więc teren kupili prawie darmo,to na architekcie nie musieli oszczedzać.
Gość

Postautor: Gość » 2008-08-16, 11:32

[quote="Pivkova"]Dzięki Camel - jak widać nie tylko ja zachwalam swoje (w moim przypadku przyszłe) miejsce zamieszkania.

Nie omieszkam się tu wypowiedzieć za jakiś roczek - wtedy będę już miała dokładną wiedzę o tym, jak żyje się na osiedlu Fajny Dom.

Aha, Maverick, czy Ty na pewno wiesz gdzie jest ul. Sołtysowska? I czy wiesz, że ma ona kilka kilometrów, a Osiedle Fajny Dom jest zlokalizowane 800m od skrzyżowania z Al. Pokoju? 2 km od EC Łęg. Byłeś tam kiedyś?

Wow a wiesz jak daleko od twojego fajnego domu jest sławna ulica Sikorki?Niecałe 200 m
Rozboje, napady,kradzieże,gwałty to tam codzienność.Nawet policja boi się tam jeździć bez wsparcia.
Gość

Postautor: Gość » 2009-01-27, 23:38

ul. Sikorki się nie boję :) Na osiedlu będzie monitoring, pewnie w jakimś stopniu pomoże.

Zapraszamy wszystkich przyszłych mieszkańców osiedla Fajny Dom na niezależne forum www.fajnydom.fora.pl - Sąsiedzi, poznajmy się!
Gość

Mieszkanie Fajny DOM

Postautor: Kontakt » 2011-12-12, 14:01

Witam

Odpisuje na stary wątek, ale natknęłam się przypadkiem. Sam mieszkam tu kilka miesięcy i jestem zadowolony. Moi znajomi też podpisali już umowę przedwstępną i tez zacierają rękawy do przeprowadzki. Nie narzekam na nic i na prawdę mieszka mi się tu rewelacyjnie.

A te dziwne komentarze o minusach-nie zwraca się na to uwagi wogóle, samo osiedle i okolica mi odpowiada.

Myślę, ze to jest kwestia tego na co się zwraca uwagę a co się pomija. Myślę, że ci co wybrali to osiedle i są moimi sąsiadami nie narzekają a raczej sobie chwalą.

Poza tym plusem jest dbałość o klientów przed zakupem mieszkania a potem o mieszkańców istniejącego osiedla - a to ma największe znaczenie. I mało popularyzowane wśród innych inwestorów - deweloperów.

Pozdrawiam Sąsiadów
Kontakt

Postautor: annaqq08 » 2012-01-30, 15:22

Nie słyszałam o tej inwestycji jeszcze, ale Czyżyny fajna okolica. :) wychowałam się w okolicy, jest bezpiecznie i blisko wszędzie
annaqq08

Wybrałem Fajny Dom

Postautor: Woli » 2012-04-19, 14:23

Wybrałem właśnie to osiedle. Znajomi mieszkają w Czyżynach i namówili mnie na wykupienie mieszkania właśnie tutaj.
Osiedle mi się bardzo spodobało, na szczęście robi wrażenie osiedle z dużą ilością zieleni i starymi drzewami a nie zatłoczony blok na bloku. To był główny powód mojej decyzji. Ten park, alejki, plac zabaw, boisko sportowe robią swoje. Poza tym mieszkanie duże ok 80 m, fajnie rozmieszczone pomieszczenia które mi super odpowiadają, wyjście na balkon z widokiem na park osiedlowy. Jestem w trakcie przeprowadzki.
Pozytywnie polecam.
Woli

A ja jestem za Fajnym Domem

Postautor: Guzik » 2012-06-28, 23:07

Za Panią P. Choć jej nie znam osobiście, ale w pełni popieram. Mieszkam tu już od 2 lat i mimo drobnych sytuacji, typu zepsuta brama, czy parkowanie na nie swoim miejscu nie narzekam. A tego typu akcje, albo i gorsze zdarzają się wszędzie i nie ma RAJSKICH osiedli.
To też nie chodzi o fakt, że się podjęło taką decyzję i teraz się będzie jej na zabój bronić.
Nie rozumiem też ludzi, którzy wypisują takie bzdety j/w, a nie byli ani raz na osiedlu, a o tej części miasta słyszeli chyba tylko ze stereotypowo powtarzanych sloganów.
Ludzie przejedźcie się, zobaczcie, zorientujcie, a nie tkwijcie w jednym miejscu i opowiadajcie takie bzdety że się w głowie nie mieści.

Dla mnie moje osiedle to bombowe osiedle i na prawdę z tego co słyszę od znajomych, rodziny, to takich jak to na palcach jednej reki w Krakowie można uzbierać.
Guzik

Postautor: guska » 2013-06-07, 09:11

Witam,
jestm mieszkanka Fajnego domu już prawie 3 lata...
przed zakupem wszystko było super... organizowane imprezy, własne boisko, park...
w ramach gwaracji wszystko jest naprawiane, drobne rzeczy mozna - co prawda zawsze bardzo dluuugo- ale da sie zalatwic.... natomiast sprawa ma sie o wiele trudniej w przypadku, gdy dot. rzeczy, ktore zostaly zle zrobione podczas budowy bloku!!!!!
jestem nieszczesliwa posiadaczka podziemnego miejsca postojowego i przylegajacej do niego komorki lokatorskiej... miejsce to wraz z komorka jest wiecznie mokre, powstaja kaluze!!!!!
wielokrotnie poslizgnelam sie wychodzac z samochodu!!!!! rzeczy w komorce sa zawiglniete, sciany takze!!!! nic tylko czekac az wyjda jakies grzyby, albo jak budynek sie rozpadnie!!!!!
to nie jest tylko moj problem, ale kilku miejsc w garazu!!!! wylewka jest zle wypoziomowana cala woda splywa do komorek... miejsce jest wiecznie mokre, nawet jesli nie pada!!!! (to chyba woda gruntowa)....
panowie, z Moty zaproponowali rozwiazania... wypowiedzenie umowy (moze komus innemu sprzedadza takie miejsce????!!!!!!!!!!), staranie sie o zmniejszenie wartosci ceny miejsca, zamontowanie urzadzen, dzieki ktorym byloby mniej wody (dodam, ze pozniej koszty z utrzymaniem spadlyby na mieszkancow).... firma nie chce poniesc konsekwencji zwiazanych z bledem jaki popelnili!!!!! probowali zrzucic wine na klimatyzacje w samochodzie (ktorej nie mam!!!!)... to sa jedyne opcje jakie dopuszczaja, twierdzac, ze nic sie innego nie da zrobic!!!! jest to oczywiscie nieprawda, gdyz wraz z sasiadami zasiegnelismy porady kilku fachowcow i wszystko mozna naprawic... wystarcza checi i oczywiscie, co stanowi tutaj najwiekszy problem PIENIADZE!!!
gromadzaca sie woda zagraza bezpieczenstwu w poruszaniu oraz sprzyja korozji samochodow!!!!!
bardzo chetnie przesle zdjecia zainteresowanym!!!! a nawet zapraszam do oglądania!!!!
e-mail: aga1985@wp.pl
dodam jeszcze, ze mieszkam w budynku 12g... Na pocieszenie Panowie z moty powiedzieli, ze my nie mamy az tak zle, gorzej jest w 12i!!!!
tak wiec, zanim ktos wylozy niemale pieniazki na zakup mieszkania, a przede wszystkim MIEJSCA POSTOJOWEGO W GARAZU PODZIEMNYM radze 2 razy sie zastanowic!
pozdrawiam wszystkich!
guska

Postautor: gość » 2013-07-18, 15:19

mnie już na samym wstępie zniechęciły pracownice... dziękuję, nie pojawię się tam
gość

Re: Co myślicie o inwestycji Fajny Dom na Czyżynach?

Postautor: kamilamaj » 2014-09-27, 20:47

Może ktoś z mieszkańców napisać wady tej inwestycji?
Chcesz zagrać sobie w Plemiona 2 przez przeglądarkę? Zapraszam: http://grynaprzegladarke.net/plemiona-2-tribal-wars-2/
kamilamaj

Postautor: krono » 2014-11-27, 12:43

Przykład inwestycji to masz tutaj - http://www.jartom.com/nieruchomosci/Millenium-Logistic-Park-Bierun-Bierun-2737ahhw,61,hale,,w,0,,,2737a A jednak to co opisujesz to z inwestowaniem nie ma zbyt wiele wspólnego.
krono

Postautor: krono » 2015-10-22, 11:19

Ogólnie szukajcie nieruchomości takich, gdzie widzicie potencjał zysku, gdzie faktycznie można to na odpowiednim poziomie wykorzystać. W przeciwnym wypadku nawet nie macie na co liczyć.
krono

Postautor: Alat » 2016-02-15, 16:10

Nie tylko na Czyżynach. Co się dzieje np na Ruczaju? Blog na bloku w każdej "plombie". Tylko dróg i parkingów nie przybywa.
Alat

Postautor: marcinrokosz » 2016-06-09, 15:26

krono pisze:Ogólnie szukajcie nieruchomości takich, gdzie widzicie potencjał zysku, gdzie faktycznie można to na odpowiednim poziomie wykorzystać. W przeciwnym wypadku nawet nie macie na co liczyć.

Zależy czego oczekujesz. Jeżeli chcesz zamieszkać, cena, metraż i lokalizacja Ci odpowiada, to inaczej spoglądasz na inwestycje.
marcinrokosz

Postautor: freddy » 2016-08-04, 11:22

Ja przyglądam się temu osiedlu http://gama-m.pl/powstaje-nowy-park/ budują tam niedaleko Park i to dla mnie ogromny plus, aby w mieście było nie daleko choć trochę zieleni, tego brakuje u nas.
freddy

Postautor: w2004 » 2016-10-22, 19:42

To jest rejon gdzie jest fatalne powietrze. Kiedyś jechałem na rowerze i najgorzej czułem się właśnie w okolicy "M1" oraz tego osiedla. Koszmar - dolina, kominy, spaliny, suma wszystkiego co najgorsze w Nowej Hucie. Zapamiętajcie przyjezdni - Czyżyny to dzielnica Nowej Huty. Koledzy z blokowisk w czyżynach jadąc do Krakowa mówili zawsze "jadę do miasta, do Krakowa".
w2004

Postautor: text » 2017-03-01, 18:47

Ogólnie Czyżyny są spoko pomysłem, tylko są odizolowane. Mieszkałem 2 lata i trzeba było solidnie ruszyć tyłek, żeby coś fajnego znaleźć. Centrum po prostu.
Na złamania... medtex.eu
text

Postautor: urodomaniaczka » 2017-05-21, 14:43

Czyżyny nie są miejscem, gdzie chciałabym mieszkać. Wszędzie jest daleko, ale prawda jest taka, że tam są najtańsze mieszkania i dla młodych to praktycznie jedyna opcja.
lakiery semilac urodomania sposób na zadbane paznokcie
urodomaniaczka

Postautor: roberti » 2017-10-16, 14:25

dobra lokalizacja szczególnie blisko do centrum
http://prokwiaty.pl TWOJA KWIACIARNIA ul. Włóczków 6 30-103 Kraków
roberti

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kraków