Nowe Prawo budowlane coraz bliżej

Postautor: KRN » 2013-05-14, 07:56

Zapraszamy do dyskusji o artykule „Nowe Prawo budowlane coraz bliżej”.

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: wilk » 2013-05-14, 07:56

Dalczego ktos mi zabrania stawiania domu na pustkowiu, skoro może ja tak włąsnie chcę i mam działkę? Te wszytskie regulacje zaczunają przypomianć PRL i hamują gospodarkę
wilk

Postautor: Miro » 2013-05-14, 08:34

A miała być liberalizacja przepisów. Cała władza, w ręce urzędników. Komuno, wróć. Masz rację, panie Wilk.
Miro

Postautor: do wilka » 2013-05-14, 08:51

Jeżeli na pustowiu będzie plan miejscowy - określający pewne parametry dla zabudowy, wskazujący którędy mają przebiegać drogi publiczne i uzbrojenie terenu - to chyba jednak nikt nikomu nie zabroni stawiania tam domu. Natomiast jeżeli ktoś dysponuje działką w terenie nieobjętym planem, a kompletnie niezabudowanym - to niestety powinien się pogodzić z niemożliwością zabudowania jej regularnym domem mieszkalnym. Przecież do zadań własnych samorządów należy zaopatrzenie mieszkańców w niezbędne media. Inwestor ponosi koszty budowy tylko wsojego domu, wraz z przyłączami, a budowę/modernizację sieci - tak naprawdę opłacają wszyscy podatnicy. Czemu ileś ludzi ma płacić za Twoje, wilku, potrzeby? Płać sam za siebie i raczej lobbuj za uchwaleniem planu wokół Twojej działki. Jak się już pustkowie zabuduje to się okarze, że nie ma którędy prostej drogi wybudować. Nie ma się co buntować - na pustkowiu domów mieszkalnych stawiać nie należy - zbyt wysokie koszty (chociaż nie wszystkie wilk sobie uświadamia, bo niektóre poniosą "za niego" sąsiedzi, albo spadkobiercy nieruchomości zabudowanej w sposób nie przemyślany), niezależnie czy w PRL, czy w wolnej Polsce.
do wilka

Postautor: Gaga » 2013-05-14, 10:37

Przecież obecnie nikt nie wyda WZ na postawieniu domu na pustkowiu. Mam działkę "na pustkowiu", 180m od sasiada i gmina już 7 rok odrzuca mój wniosek.
Gaga

Postautor: Marek » 2013-05-14, 13:15

Jeśli tyle zakazów szykują, to nie powinni pobierać podatku od nieruchomości,a najlepiej jakby odkupili od właściciela grunt na którym zakazują budowy
Marek

Postautor: was » 2013-05-14, 21:38

Leciałem niedawno z Amsterdamu.Wszystko widać jak na dłoni. Owszem pojedyncze farmy, dalej grupy zabudowań wokół jakiegoś mini centrum, a u nas wszyscy wzdłuż dróg i pojedyncze domy, byle dalej od sąsiadów.
was

Re: Nowe Prawo budowlane coraz bliżej

Postautor: freddy » 2016-05-09, 12:37

Sporo fajnych informacji o zmianach w prawie w tym roku czytałem tutaj http://natemat.info.pl/zmiany-w-prawie-budowlanym-w-2016-roku więc może zostawię linka, komuś się pewnie przyda.
freddy

Postautor: Gilowi » 2018-01-08, 12:08

Mam nadzieje że w tym roku nie będzie jakiś drastycznych zmian.
Gilowi

Postautor: lilli23516 » 2018-02-05, 12:12

Tylko pytanie czy wniesie ono cokolwiek co może okazać się dla nas korzystne ?
lilli23516

Wróć do wiadomości z rynku