Komentarz KRN.pl: Czy zniesienie licencji dla pośredników i zarządców zagrozi funkcjonowaniu rynku nieruchomości?

Komentarz KRN.pl: Czy zniesienie licencji dla pośredników i

Postautor: KRN » 2012-03-13, 09:20

Zapraszamy do dyskusji o artykule „Komentarz KRN.pl: Czy zniesienie licencji dla pośredników i zarządców zagrozi funkcjonowaniu rynku nieruchomości?”.

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: Mirek » 2012-03-13, 09:20

Siedzę i czytam i .... szkoda mówić. Co w tej chwili wyrabiają licencjonowani pośrednicy ? Prowadzę działalność w zakresie pośrednictwa, zatrudniam licencjonowanego pośrednika, studiuję gospodarkę nieruchomościami. A tu na rynku licencjonowani pośrednicy w moim mieście: mają w ofercie nieruchomości bez umowy (mam oświadczenia na piśmie właścicieli), nakłaniają klientów do rozwiązania umów z innymi pośrednikami, podsyłają do mnie pracowników jako klientów w celu podbierania ofert (zapomnieli co to współpraca), wysyłają klientów samych na nieruchomości. Mimo że ja dopiero miałbym licencję to wstyd mi za koleżanki i kolegów, z wyraźnym naciskiem na słowo "koleżanki". Dlatego pełen świadomości swoich słów mimo, że tyle pieniędzy już wydałem w celu swojego kształcenia aby uzyskać licencję twierdzę, że zniesienie licencji nie pogorszy sytuacji a może zdyscyplinuje obecnych pośredników do działania z większym naciskiem na właściwą obsługę klientów. Przykre ale ... prawdziwe.
Mirek

Postautor: Katarzyna » 2012-03-14, 15:54

Zniesienie licencji będzie ze szkodą dla klientów.Praca pośrednika to nie tylko pokazywanie nieruchomości, ale daje gwarancję prawidłowo przeprowadzonej transakcji, czyli pośrednik odpowiada za stan prawny nieruchomości. Bez przygotowania i bez uprawnień transakcja nie daje gwarancji bezpieczeństwa transakcji klientowi.
Katarzyna

Postautor: Jan » 2012-03-14, 18:24

WRESZCIE ktoś mądry zniesie reglamentację zawodu. Wolna konkurencja zawsze wymusza jakość i stymuluje do wyższych standardów, nowych technologii, kultury obsługi,... Nie bójmy się być najlepsi. Tylko słabeusze i firmy szkoleniowe bronią licencji - bez nich zginą na wodach konkurencji. Jeśli to wolny Kraj - to Polacy nie potrzebują reglamentacji/ utrudnionego dostępu do ponad 300 zawodów. Przecież nie musimy pozostawać li tylko rzemieślnikami, stać nas by być artystą w zawodzie - wirtuozem prawa i kompetencji. A do tego zbyteczne ; licencje, pozwolenia, koncesje, glejty. Pozdrawiam - J /naście lat w zawodzie pośrednika.
Jan

Re: Komentarz KRN.pl: Czy zniesienie licencji dla pośrednikó

Postautor: Gość » 2012-03-14, 21:44

Mirek pisze:Siedzę i czytam i .... szkoda mówić. Co w tej chwili wyrabiają licencjonowani pośrednicy ? Prowadzę działalność w zakresie pośrednictwa, zatrudniam licencjonowanego pośrednika, studiuję gospodarkę nieruchomościami. A tu na rynku licencjonowani pośrednicy w moim mieście: mają w ofercie nieruchomości bez umowy (mam oświadczenia na piśmie właścicieli), nakłaniają klientów do rozwiązania umów z innymi pośrednikami, podsyłają do mnie pracowników jako klientów w celu podbierania ofert (zapomnieli co to współpraca), wysyłają klientów samych na nieruchomości. Mimo że ja dopiero miałbym licencję to wstyd mi za koleżanki i kolegów, z wyraźnym naciskiem na słowo "koleżanki". Dlatego pełen świadomości swoich słów mimo, że tyle pieniędzy już wydałem w celu swojego kształcenia aby uzyskać licencję twierdzę, że zniesienie licencji nie pogorszy sytuacji a może zdyscyplinuje obecnych pośredników do działania z większym naciskiem na właściwą obsługę klientów. Przykre ale ... prawdziwe.
Gość

Postautor: Gość » 2012-03-14, 22:05

Anonymous pisze:
Mirek pisze:Siedzę i czytam i .... szkoda mówić. Co w tej chwili wyrabiają licencjonowani pośrednicy ? Prowadzę działalność w zakresie pośrednictwa, zatrudniam licencjonowanego pośrednika, studiuję gospodarkę nieruchomościami. A tu na rynku licencjonowani pośrednicy w moim mieście: mają w ofercie nieruchomości bez umowy (mam oświadczenia na piśmie właścicieli), nakłaniają klientów do rozwiązania umów z innymi pośrednikami, podsyłają do mnie pracowników jako klientów w celu podbierania ofert (zapomnieli co to współpraca), wysyłają klientów samych na nieruchomości. Mimo że ja dopiero miałbym licencję to wstyd mi za koleżanki i kolegów, z wyraźnym naciskiem na słowo "koleżanki". Dlatego pełen świadomości swoich słów mimo, że tyle pieniędzy już wydałem w celu swojego kształcenia aby uzyskać licencję twierdzę, że zniesienie licencji nie pogorszy sytuacji a może zdyscyplinuje obecnych pośredników do działania z większym naciskiem na właściwą obsługę klientów. Przykre ale ... prawdziwe.

Wśród wielu zawodów jest złych fachowców, co nie znaczy, że teraz lekarze, prawnicy, nauczyciele, mechanicy itd. maja się nie kształcić. Wykształcenie "to jedno" a wykonywanie uczciwie swojego zawodu "to drugie". Proszę tego nie łączyć! Czy dlatego, że wielu lekarzy "olewa" pacjentów, mówiąc kolokwialnie, ma znaczyć, że nie ma znaczenia komu podda się Pan, np. do zabiegu chirurgicznego, komuś bez wykształcenia, przygotowania medycznego? Wszak Pan sam zatrudnia licencjonowanego pośrednika, licząc na Jego wsparcie. Dziwie się, że Pan tego nie rozumie. Pana ignorancja jest tym bardziej zaskakująca, że kształci się Pan sam i nie rozumie istoty podnoszenia kwalifikacji???
Gość

Postautor: Gość » 2012-03-15, 22:19

Jan pisze:WRESZCIE ktoś mądry zniesie reglamentację zawodu. Wolna konkurencja zawsze wymusza jakość i stymuluje do wyższych standardów, nowych technologii, kultury obsługi,... Nie bójmy się być najlepsi. Tylko słabeusze i firmy szkoleniowe bronią licencji - bez nich zginą na wodach konkurencji. Jeśli to wolny Kraj - to Polacy nie potrzebują reglamentacji/ utrudnionego dostępu do ponad 300 zawodów. Przecież nie musimy pozostawać li tylko rzemieślnikami, stać nas by być artystą w zawodzie - wirtuozem prawa i kompetencji. A do tego zbyteczne ; licencje, pozwolenia, koncesje, glejty. Pozdrawiam - J /naście lat w zawodzie pośrednika.

Panie Janie. Znoszenie licencji dla pośredników i zarządców nieruchomości jest debilizmem. Dlaczego? Otóż dla tego, że korzystanie z usług tych zawodów jest dobrowolne. Klient nie jest obligowany do zatrudniania pośrednika, czy zarządcy. Jeśli ma odpowiednią wiedzę i czas sam się zajmie swoimi nieruchomościami.
A jeśli nie zna się na tym, to niech trafi do wykwalifikowanego specjalisty. A skoro się nie zna, to jak ma ocenić który jest wykwalifikowany? Licencje oczywiście nie dają pełnej gwarancji tego, lecz ich brak spowoduje dużo złych wyborów.
Ps.Musi Pan widzieć na przestrzeni kilkunastu lat, że generalny poziom obsługi nieruchomości wzrósł. To jest przecież proces, który trwa
Gość

Postautor: bodzio » 2012-03-29, 22:18

nie

licencjia to nie wszystko liczy sie doswiaczenie i milosc do pracy
bodzio

Postautor: Gość » 2012-03-30, 11:59

Rynek zweryfikuje najlepszych, najgorsi odpadną potrzeba będzie na to jednak czasu. Ceny usług będą spadać. Zrobi się trochę tłoku, niezdrowej konkurencji.Jak na rynku są sklepy dla bogatych i dla biednych :mrgreen:
Gość

Postautor: Roman » 2012-05-03, 22:11

Znam posrednika z licencją , który oszukuje klientów i wszystkim mowi ,że jemu nikt nic nie zrobi bo posiada licencję.
Roman

Postautor: misio pysio » 2012-12-20, 13:26

Nie rozumiem troski KRN o ubezpieczycieli. To ich sprawa, jak skalkulują stawki, ale zrobią na pewno tak,żeby się to im opłaciło. Za to ubezpieczenie zapłaci i tak w końcu klient. Przestańcie wypisywać androny o powadze zawodu. Jest to zwykły sprzedawca a najważniejsze, że musi się szkolić i płacić za to, więc ci którym placi są żywotnie zaiteresowani utrzymaniem licencji. Nie wspomnę o koszcie uzyskania - ponad 4000 zł.
misio pysio

Postautor: archi » 2013-05-14, 11:26

Niczego nie te nie zniszczy - licencja to tylko papier. Moja firma zawsze szukała agenta skutecznego, a nie z papierami. Agent z papierami nie potrafił sprzedać magazynu w ciągu dwóch lat, Jartom zrobił to w 6 tygodni. Oczywiście mają też papiery, ale widać po tym, że papier wcale nie musi czegokolwiek oznaczać.
archi

Wróć do Dyskusja o analizach i raportach z KRN.pl