Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Postautor: KRN » 2013-11-05, 18:55

Zapraszamy do dyskusji o artykule "Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”".

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator
 
Posty: 4351
Rejestracja: 2007-12-28, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Postautor: do Redakcji » 2013-11-05, 18:55

Widzę, że w prezentacji z targów poprawiliście już ten błąd z limitami.



Zostały jeszcze dwa:



1) Wymagany wkład własny w 2016 roku to: 15% lub 10% (tylko dla kredytów z dodatkowym zabezpieczeniem).



2) Wymagany wkład własny w 2017 roku to: 20% lub 10% (tylko dla kredytów z dodatkowym zabezpieczeniem).
do Redakcji
 

Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Postautor: Redakcja » 2013-11-06, 10:18

Dziękujemy za uwagi i przepraszamy za nasze niedopatrzenie.
Redakcja
 

Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Postautor: Zbigniew » 2013-11-12, 17:02

Ten program pomoże nie ludziom młodym, a deweloperom.
Zbigniew
 

Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Postautor: Karolina » 2013-11-12, 17:44

Oboje z mężem mamy mniej niż 30 lat, niedawno urodziło się nasze pierwsze dziecko. W tej sytuacji bardzo zależy nam na własnym mieszkaniu i szczerze mówiąc, liczymy na ten program i zapowiadane dopłaty.
Karolina
 

Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Postautor: olenka » 2013-11-13, 12:34

Mam pytanie - czy ta akcja dotyczy również rynku wtórnego?
olenka
 

Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Postautor: Do olenka: » 2013-11-13, 12:40

"MdM" dotyczy tylko mieszkań z rynku pierwotnego. Bez żadnych wyjątków.
Do olenka:
 

Re: Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Postautor: Kred.pl » 2013-11-15, 18:47

Bardzo dobra i czytelna prezentacja,

Mam tylko jedną wątpliwość jeżeli chodzi o interpretację Art. 8.1 wspomnianej ustawy. Brzmi on następująco:

Art. 8. 1. Dodatkowe finansowe wsparcie, w formie spłaty części kredytu, o którym
mowa w art. 3, może zostać przyznane nabywcy lokalu mieszkalnego z tytułu urodzenia
trzeciego lub kolejnego dziecka lub przysposobienia dziecka będącego trzecim lub kolejnym
dzieckiem, jeżeli:
1) zdarzenie to miało miejsce w okresie 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia lub
przeniesienia własności lokalu mieszkalnego;
2) po zaistnieniu tego zdarzenia nabywca lokalu mieszkalnego wychowuje co najmniej
troje dzieci spełniających warunki
, o których mowa w art. 7 ust. 2.


Wynika z tego, że w sytuacji, gdy małżeństwo będzie posiadać troje dzieci spełniających wymogi ustawy będzie mogło ubiegać się o dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości kolejnych 5% bez względu na moment w którym to dziecko się urodziło. Czyli na przykład po 8 latach od ustanowienia prawa własności na lokalu mieszkalnym

Wnikliwa analiza tego zapisu może każe domniemywać, iż podpunkty 1) oraz 2) są rozłączne. Gdyby było inaczej, to mądry i uważny ustawodawca do treści Art. 8.1 dodałby frazę "jeżeli spełnione zostaną łącznie następujące warunki"

Chyba, że moje założenie o mądrym i uważnym ustawodawcy jest błędne...
Awatar użytkownika
Kred.pl
 
Posty: 41
Rejestracja: 2013-11-13, 05:50
Lokalizacja: Polska

Re: Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Postautor: jadzia11 » 2013-12-12, 14:29

Ciekawa prezentacja czy te limity cen m2 już się nie zmienią?
http://www.forum-kredytowe.pl - kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości
http://www.hipoteczny-kredyt.info - szczegóły programu "Mieszkanie dla Młodych"
jadzia11
 
Posty: 66
Rejestracja: 2013-08-18, 17:32
Lokalizacja: krosno

Dopłaty w „Mieszkaniu dla Młodych”

Postautor: do: jadzia11 » 2014-01-21, 15:13

zmienią się, zmienią :) jak tylko ustalone zostaną nowe wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia, robi to wojewoda co kwartał.
do: jadzia11
 


Wróć do Dyskusja o analizach i raportach z KRN.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Robert7979 i 0 gości