okna dachowe

okna dachowe

Postautor: Krystian F. » 2009-08-06, 09:29

Wkrótce zaczynam remont domu, obejmujący min. wymnę okien i drzwi. Zastanawiam się nad zamontowaniem okien połaciowych, bo słyszałem o samych zaletach takiego rozwiązania. Chciałbym wiedzieć czy są jakieś przeciwwskazania oraz ograniczenia? Z tego co mi wiadomo, istotne jest od której strony montujemy takie okna, aby nie doprowadzić do nadmiernego naświetlenia pomieszczeń. Poza tym chciałbym uzyskać informacje, o tym czy istnieją jakieś trendy jeśli chodzi o rozmieszczenie okien oraz czy lepiej wstawić jedno większe czy też kilka mniejszych? Zaznaczam, że mam bardzo ciemne poddasze z malutkim oknem od strony południowej.

pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Krystian F.

Postautor: gumiś » 2009-08-16, 19:11

Skoro masz ciemne poddasze, to lepiej doświetli je kilka mniejszych okien niż jedno duże, a kupując patrz żeby były dostosowane do kąta nachylenia dachu. Im mniejszy kąt tym długość okien może być większa. No i przy montażu trzeba uważać na krokwie, tak żeby nie przecięło więcej niż jednej.
Trendy :-) ??? Architekci zawsze coś wymyślą, ale ja uważam że swój pomysł jest zawsze najlepszy :idea:
gumiś

Postautor: Krystian F. » 2009-08-18, 16:44

Dzięki. Właśnie tak przeglądam oferty w internecie i widzę że w przypadku okien dominują dwie firmy Velux i Fakro. Jest jakaś różnica między nimi, poza ceną - (Fakro są dużo droższe)? Chodzi mi oczywiście o to które są bardziej szczelne, mają lepsze wyciszenie i utrzymanie ciepła?
Krystian F.

Postautor: gumiś » 2009-08-23, 18:04

w sumie jedne i drugie są w porządku, ale jakbym miał sam wybierać to raczej obstawałbym przy fakro, już samo hasło okna dachowe kojarzy się z tą firmą :->
ceny zresztą pewnie też jakoś wskazują na to że jednak fakro to sprawdzona firma, no i duży plus dla nich za fachową i pomocną obsługę
gumiś

Postautor: Marian » 2009-08-24, 11:59

Też polecę Fakro. Kiedyś był robiony nawet taki test na wytrzymałość. Facet ok. 90 kg wagi skakał po oknie i nic się nie stało. Może i ten test jest śmieszny, bo przecież nikt po oknach skakał nie będzie, ale jak np weźmiemy pod uwagę gradobicie, to coś w tym jest.
Ja bym wolał dopłacić, bo jednak okna dachowe, to coś więcej niż te wstawiane standardowo.
Marian

Postautor: delfin » 2012-10-24, 16:06

Ja też jestem zadowolony z usług tej firmy. Sprawnie wymierzyli, szybko wymienili i jeszcze rolety dali gratis. Ogólnie wyszło bardzo tanio, polecam :_
delfin

Postautor: lessi » 2012-10-27, 18:53

Generalnie firmy, które mają jakąś reputację w Polsce nie zdobyły jej przypadkowo. Też słyszałem o tych testach wytrzymałościowych, więc mogę uwierzyć. Jeśli chodzi o rolety to wiem, że firmy często współpracują ze sobą i oferują rabaty. Mimo wszystko zgadzam się z opiniami wyżej i także polecam.
lessi

Re: okna dachowe

Postautor: zdzisia1 » 2013-09-26, 19:01

Ogólnie obie firmy dobre (i niestety drogie), wadziałam u znajomych z kolei veluxy i oni są z nich zadowoleni a już kilka latek mają. Do Fakro też nic nie mam, choć przy wyborze zadecyduje głównie cena no i zdanie znajomych, posiadających już takie okna.
zdzisia1

OKNA

Postautor: Filiz » 2014-01-25, 11:55

Witam,
Osobiście polecam firmę SALON OKIEN BT STYL. Posiadają w swojej ofercie szeroką gamę oknien PCV i oknien drewnianych, chętnie służą rzetelną poradą, a przede wszystkim zapewniają autoryzowany montaż, oraz specjalistyczny transport. Polecam zajrzyjcie na ich stronę www.dobreoknaszczecin.pl
Filiz

Postautor: delfin » 2014-02-16, 17:45

A jak to wygląda cenowo? Czy przyznawane są rabaty? Kilka miesięcy temu korzystałem z oferty firmy e-lazur.pl z Poznania i mieli bardzo dobrą ofertę. Okna w niskiej rynkowej cenie i rabat na rolety. Skorzystałbym jeszcze raz z niej, ale wyprowadziłem się z Wielkopolski do Szczecina.
delfin

Postautor: Asia » 2014-10-05, 19:17

A ja polecam firmę z Dobrego Miasta. My kupiliśmy tam okna plastikowe do naszego mieszkania. Bardzo miła i fachowa obsługa, dobre ceny. Fajna ekipa montażowa, szybko i sprawnie zamontowała okna, posprzątali po sobie... Jesteśmy naprawdę zadowoleni i możemy z czystym sercem polecić tą firmę.
Wszystkim zainteresowanym z okolic Olsztyna polecam zajrzeć na stronę http://partneroknaidrzwi.pl/okna
Asia

Re: OKNA

Postautor: JOJO » 2014-12-30, 15:20

Filiz pisze:Witam,
Osobiście polecam firmę SALON OKIEN BT STYL. Posiadają w swojej ofercie szeroką gamę oknien PCV i oknien drewnianych, chętnie służą rzetelną poradą, a przede wszystkim zapewniają autoryzowany montaż, oraz specjalistyczny transport. Polecam zajrzyjcie na ich stronę www.dobreoknaszczecin.pl

Bt styl okna szczecin opinie forum
spam jak spam :oops:
JOJO

Postautor: Ja2015 » 2015-02-19, 14:13

Ile jeszcze ta firemk Bt-styl szczecin naspamuje sa na wszelkich forach .Radzę uważać na takie opinie to jacyś internetowi cwaniacy .
Ja2015

Postautor: gosc » 2016-02-08, 14:24

Na ich stronę ? :-) Raczej na twoją :-D
Ta firma nic niema do zaoferowania to zwykli internetowi spamerzy :lol:
gosc

Postautor: LARK » 2016-02-10, 14:30

gosc pisze:

Konkurencja nie lubi ( 3 ostatnie posty ) gdy dobrze o innych piszą
LARK

Postautor: marek » 2016-02-10, 17:04

Ile jeszcze ta firemk Bt-styl szczecin naspamuje sa na wszelkich forach .Radzę uważać na takie opinie to jacyś internetowi cwaniacy .

Kolego te twoje posty ( jw) to czysta żenada , nie potrafisz nic innego napisać , ot wielki intelekt . Szukaj aktywnie w internecie a niebawem zobaczysz informacje na temat swojej firmy
emotikony jak widać to Twój znak rozpoznawczy

pozdrawiam
Marek
marek

Postautor: Marta » 2016-05-31, 16:15

Mnie również BTSTYL wstawiał okna i wszystko jest w porządku .Obecnie walczę z instalacjami , dość ciężko jest gdyż Mąż pracuje za granicą .Nie mogę się doczekać kiedy w końcu zamieszkam

pozdrawiam wszystkich budujących

Marta
Marta

Postautor: Mareck » 2016-07-05, 19:55

Marta pisze:Mnie również BTSTYL wstawiał okna i wszystko jest w porządku .Obecnie walczę z instalacjami , dość ciężko jest gdyż Mąż pracuje za granicą .Nie mogę się doczekać kiedy w końcu zamieszkam

pozdrawiam wszystkich budujących

Marta

Ja też potwierdzam że jest wszystko w porządku zwłaszcza u wymagających znajomych.Jest dość ciężko gdyż żona pracuje za granicą Nie mogę się też doczekać .
Mareck

Postautor: Jarecki » 2016-07-22, 20:19

Spamerzy i tyle
Jak ktoś wypisuje takie tanie teksty to moim zdaniem cierpi na totalny brak zleceń.
Jeśli ktoś zamawia w tego typu firmie to radzę zrobić tak umowę ,że płatność nastąpi tylko po montażu .Ale i tak to jest śliskie
Jarecki

Postautor: daniel » 2016-08-17, 19:03

Krytyka to zawsze element zawiści zazdrości w stosunku do konkurencji , od taka polska rzeczywistość
daniel

Następna

Wróć do Wnętrza