pożyczki

Kwestie związane ze zdolnością kredytową, warunki na jakich udzielany jest kredyt, dokumenty potrzebne przy staraniu się o kredyt

pożyczki

Postautor: Marceli34 » 2018-11-29, 18:03

Wiecie na co zwrócić szczególną uwagę w kredycie gotówkowym? Wiadomo, że na rynku jest mnóstwo ofert pożyczek i ciężko wybrać tą właściwą. Znalazłem ciekawą firmę http://aconto.pl . Może ktoś z Was korzystał z ich ofert i może mi coś więcej o nich powiedzieć?
Marceli34

Re: pożyczki

Postautor: kamil443 » 2018-12-04, 14:21

Teraz chyba bardzo dużo osób bierze pożyczki. Są im bardzo potrzebne.
kamil443

Postautor: renter » 2018-12-21, 05:54

Jeżeli chodzi o pożyczki, to podstawowym kryterium, na które powinno się zwracać uwagę jest oprocentowanie rzeczywiste, inaczej określane mianem RRSO. Pożyczki pozabankowe co prawda oferowane są przez wiele firm i istnieje wśród nich silna konkurencja, ale niektóre z nich stosują naprawdę wysokie opłaty dodatkowe. To mogą być tego typu koszty jak prowizja za udzielenie pożyczki, opłata za rozpatrzenie wniosku itp. Tak więc nawet, jeżeli oprocentowanie nominalne chwilówki jest korzystne (często nie przekracza ono 10-15%) to wskutek naliczania dodatkowych opłat oprocentowanie rzeczywiste może już być całkiem wysokie i przekraczać 100% w skali roku.
Warto ponadto sprawdzać reputację instytucji pożyczkowej oraz dostępne na forach internetowych opinie o firmach przyznających pożyczki.
renter

Postautor: mati » 2019-01-06, 12:27

Moim zdaniem najlepiej w pierwszej kolejności poszukiwać pożyczek, które przyznawane są za darmo. Cześć firm pożyczkowych stosuje taki zabieg, aby przyciągnąć klientów. W takim przypadku nowi pożyczkobiorcy mogą liczyć na taką nieoprocentowaną pożyczkę. Niestety tylko przy pierwszym skorzystaniu z takiej oferty i z reguły w niewysokiej kwocie. Koniecznie jednak należy sprawdzać opinie o poszczególnych pożyczkodawcach i wybierać firmy o ugruntowanej pozycji na rynku.
mati

Postautor: agatka87 » 2019-01-17, 16:03

Po pożyczkę najlepiej udaać się do banku. Raczej nie zdecydowałabym się skorzystać z usług prywatnej firmy pożyczkowej
Każdy ma swoją mowę, każdy jej in­ter­pre­tację. Kon­sekwen­cje by­wają jeszcze bar­dziej nieprzewidywalne.

Geodeta Siepraw
Awatar użytkownika
agatka87

Postautor: bogdan » 2019-02-24, 06:20

Pożyczka to zbyt poważne zobowiązanie finansowe, żeby zaciągać je bez odpowiedniego przygotowania. Na co zwrócił uwagę przy jej wyborze? Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinno się brać pod uwagę opinie o firmie pożyczkowej. Powinna być ona znana, funkcjonować w sposób niezaburzony od co najmniej kilku lat na polskim rynku i cieszyć się uznaniem wśród klientów. Kolejnym ważnym kryterium wyboru pożyczki jest jej oprocentowanie. Należy unikać ofert, których oprocentowanie rzeczywiste wynosi kilkaset i więcej procent. W przypadku osób zadłużonych powinno się sprawdzać czy dana firma sprawdza BIK. Pożyczki bez BIK to dosyć rzadki wariant tych usług finansowych, polegający na tym, że dana instytucja nie weryfikuje w bazie Biura Informacji Kredytowej, czy klient ma niespłacone zadłużenie. Pożyczki zestawione na https://chwilowka.co.pl pozwalają na sprawdzenie, które firmy nie sprawdzają BIK. Ponadto powinno się także sprawdzić, jak w przypadku poszczególnych firm jest z przedłużeniem spłaty zadłużenia. Czasem bowiem stosują one dosyć wysokie opłaty za przesunięcie terminu spłaty pożyczki.
bogdan

Postautor: kriss » 2019-03-25, 15:58

Staram się ie brać pożyczek, ale zdarza mi się coś zaciągnąć na raty ;)
Awatar użytkownika
kriss

Postautor: andrzej4 » 2019-04-08, 08:58

Ja ostatnio sam się zastanawiam nad pożyczkami.Jak jakąś pożyczkę znajdę to na pewno będę bardzo zadowolony.
andrzej4

Postautor: wojciech2 » 2019-11-12, 08:49

Z tego co wiem to teraz bardzo dużo osób bierze pożyczki.To chyba jest normalne.
wojciech2

Postautor: Donielwrw » 2019-11-19, 14:28

Wszystko zależy na jaki procent, długość kredytowania i kwoty. Trzeba wszystko dokładnie wpierw sprawdzić, żeby poznać najlepszą opcję. Ja bym wpierw dużo poczytał na internecie i zobaczył co oferują banki.
Warto wiedzieć wszystko o finansach
Donielwrw

Postautor: Donielwrw » 2019-11-19, 14:28

Wszystko zależy na jaki procent, długość kredytowania i kwoty. Trzeba wszystko dokładnie wpierw sprawdzić, żeby poznać najlepszą opcję. Ja bym wpierw dużo poczytał na internecie i zobaczył co oferują banki.
Warto wiedzieć wszystko o finansach
Donielwrw

Postautor: Cero32 » 2019-11-21, 09:12

Donielwrw pisze:Wszystko zależy na jaki procent, długość kredytowania i kwoty. Trzeba wszystko dokładnie wpierw sprawdzić, żeby poznać najlepszą opcję. Ja bym wpierw dużo poczytał na internecie i zobaczył co oferują banki.

Dokładnie. Bez wiedzy na ten temat możemy mieć niemałe problemy.
Cero32

Wróć do Kredyty hipoteczne