Dlaczego Polacy nie czytają? Bo nie mają w domu biblioteki

Postautor: KRN » 2015-10-27, 17:33

Zapraszamy do dyskusji o artykule " Dlaczego Polacy nie czytają? Bo nie mają w domu biblioteki".

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: Renia » 2015-10-27, 17:33

ze względów osobistych muszę zlikwidować domową bibliotekę. Są w niej w większosci słowniki, poradniki, encyklopedie oraz dużo beletrystyki. Książki są w doskonałym stanie technicznym, niektóre nawet obłożone w folię, ponieważ pracowałam w bibliotece. I proszę sobie wyobrazić, że nikt tych książek nie chce nawet za darmo! Zwracałam się do biblioteki akademickiej do działu humanistycznego, dawała ogłoszenia w Internecie. Brak odzewu. Nawet nie chcę mysleć, że księgozbiór wyląduje w składnicy makulatury, ale na to się zanosi. Mieszkam w Gdańsku, mój adres: tezem46@gmail.com
Renia

Re: Dlaczego Polacy nie czytają? Bo nie mają w domu bibliot

Postautor: ksiegarka12 » 2016-12-16, 12:53

No i co się stało z tymi książkami? Jak skończyła się ta historia?
Costituzione societa polonia http://estelligence.com/it/uslugi/
ksiegarka12

Postautor: Drakhtul » 2016-12-26, 11:30

Ja na polkach mam kilka ksiazek, raczej dla ozdoby. Czasami sciagne ebooka albo jakies czasopismu typu Men's Health i przeczytam ze 2 strony. Staram sie czytac wiecej ale jakos nie umiem sie odpowiednio zmotywowac. Artykul ciekawy, konkretnie i na temat.
nie.
Drakhtul

Postautor: 007agent » 2017-03-21, 14:31

Moim zdaniem rzadko kto kupuje teraz książki. Zwłaszcza w dobie Amazona, ebookpointa i czytania książek na czytnikach, kiedy nie trzeba się ruszać z kanapy, żeby zdobyć interesującą nas książkę.
Awatar użytkownika
007agent

Postautor: satsui » 2017-03-22, 09:41

Tym bardziej dziwne, że ludzie nie czytają skoro mają taki łatwy dostęp do książek w internecie. Czytanie książek niby jest postrzegane dobrze, ale moim zdaniem ma trochę dziwną "sławę". Niektórzy postrzegają czytających jako snobów chyba :P
Zobacz jak w szybki sposób zwalczyć mimiczne zmarszczki za pomocą kremu
Awatar użytkownika
satsui

Postautor: Biluubn » 2017-10-10, 15:07

Ciekawy artykuł. ;) zauważam że młodzi ludzie coraz więcej czytają książek.
Biluubn

Postautor: Marrcin » 2018-04-24, 14:37

Przecież czytać można również w internecie. Przykładem jest mój blog, którego adres podaję w stopce. Problem w tym że prawdopodobnie czytelnictwo w internecie wciąż nie uchodzi za "oficjalne". Do tego o lekturze pojedynczego wpisu łatwo zapomnieć, w przeciwieństwie do lektury książki czy pisma, które trzeba kupić lub pożyczyć.
http://komercjalizacja.nieruchomosci.pl - blog dotyczący komercjalizacji obiektów i zarządzania nieruchomościami komercyjnymi.
Marrcin

Postautor: Bartosz » 2018-06-25, 15:48

Książek papierowych nie kupuję już od lat, ale nie można powiedzieć, że nie czytam. Swego czasu po prostu wypożyczałem książki z biblioteki, bo nie chciałem wydawać pieniędzy na książki. A od paru lat po prostu mam czytnik Kindla i udaje mi się kupować e-książki za tanie pieniądze... No, ale tego nie uwzględnia się w rankingach. Najlepiej po prostu napisać, że Polacy nie czytają. Bardzo dobrze znam j.włoski, więc często kupuję książki na włoskim amazonie, gdzie po przeliczeniu książka kosztuje mnie....4 zł. To chyba oczywiste, że w takim razie kupię ją na amazonie, a nie w polskiej księgarni. Poza tym jest wiele miejsc, gdzie legalnie można ściągnąć ebooki za darmo. Czemu to nie jest uwzględnianie w statystykach? Brak biblioteczki jako powód nieczytania - śmieszne.
Bartosz

Postautor: senpajek » 2018-08-02, 11:35

Cóż, jak ktoś nie chce czytać, to nikt go do tego nie zmusi, taka prawda :P
senpajek

Postautor: darknessek » 2018-08-10, 09:25

Oj tam, nie obchodzą mnie inni :P ważne że ja czytam!
darknessek

Postautor: lukaszglinek » 2018-09-10, 11:42

A to wielki błąd
lukaszglinek

Postautor: Irekk » 2018-09-13, 14:39

Ja tam polecam aplikację na telefon LEGIMI. Jest świetna naprawdę. Większość tytułów jakie potrzebowałem do pracy i sam dla siebie znalazłem dla niej. A i do tego jest darmowa z jeśli jesteśmy zapisani do biblioteki. Przynajmniej tak to działa na terenie Wrocławia i Jeleniej Góry. Sprawdzćie sobie jak macie chwilę.
Irekk

Wróć do ekspert radzi