Umowa słowna z deweloperem, a umowa

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku pierwotnym, opinie o inwestycjach, inwestorach

Umowa słowna z deweloperem, a umowa

Postautor: Mariusz Bizon » 2018-01-10, 09:03

Witam wszystkich,

jestem przed podpisaniem umowy kupna mieszkania na Jagodnie we Wrocławiu. Podczas rozmowy z deweloperem Pan zagwarantował mi 2 miejsca postojowe w garażu podziemnym, które miały należeć do mnie i było to w cenie mieszkania. W samym dokumencie nie widzę żadnej informacji na ten temat co więcej po rozmowie z mieszkańcami okazuje się że są to ogólnodostępne miejsca, a nie jak zapewnia deweloper przypisane do mieszkania. Co zrobić w takiej sytuacji? Spotkaliście się z takimi praktykami?
Mariusz Bizon

Re: Umowa słowna z deweloperem, a umowa

Postautor: alak » 2018-01-25, 12:08

sprzedawca często mowi cokolwiek byłe tylko sprzedać,
nie mowie ze tak było w tym przypadku, moze po prostu się zagalopowal, lub potem zapomnial uwzglednic Wasza prosbe w dokumentach,
obowiazuje to co na papierze ... wiec może warto przed podpisaniem walczyc o to co ważne dla Ciebie,
jesli chodzi o wspólne miejsca parkingowe to to czesta praktyka , ale to musi być zapisane w umowie
alak

Postautor: Rokokoszka » 2018-01-25, 19:55

Po to są umowy, żeby wszystko było na papierze i żeby można było egzekwować. To jak podejść do matury, zdać i nie wziąć dokumentu, który potwierdzi zdany egzamin.
Rokokoszka

Postautor: kubus23wa » 2018-05-04, 12:09

Zawsze jakakolwiek umowa jest to musi być pisemna bo słowna umowa jest nie ważna
kubus23wa

Postautor: konradWWW » 2018-05-16, 09:57

Wszystko musi być na papierze, nic na gębę. Ja na swojej umowie notarialnej mam wszystko wyszczególnione co do joty: numer miejsca, metraż itp.
konradWWW

Wróć do Kupno nieruchomości na rynku pierwotnym