Smugi po malowaniu ścian

Smugi po malowaniu ścian

Postautor: nop99 » 2018-08-15, 23:31

witam forumowiczów. zabralem się za malowanie pokoju ale chyba coś zle zrobiłem bo zostały same smugi. nie wiem czy to wina farby czy coś źle zrobiłem? może macie dla mnie jakieś porady?
nop99

Re: Smugi po malowaniu ścian

Postautor: Dulux Polska » 2018-08-24, 16:05

Witaj Nop99, przyczyną powstawania smug najczęściej jest nieprzestrzeganie zasad malowania. Podstawą jest odpowiednie przygotowanie podłoża, o czym piszemy w artykule https://www.dulux.pl/pl/artykuly/jak-przygotowac-sciany-do-malowania. Należy też zwrócić uwagę na to, aby nakładanie powłok malarskich przebiegało szybko i sprawnie, tak by farba nie zdążyła wyschnąć. Malujemy równoległymi, nachodzącymi na siebie pasami, od jednej krawędzi do drugiej. Kluczowa jest precyzja: pamiętajmy, że nie będzie możliwości poprawienia niedoskonałości już po wyschnięciu farby (dany fragment odznaczałby się na powierzchni ściany). Jeśli zauważymy smugi, naprawimy to, nakładając kolejną warstwę farby wg wyżej przedstawionych zasad.
Pozdrawiam Ekspert Dulux
Awatar użytkownika
Dulux Polska

Wróć do Stan surowy otwarty i zamknięty